Kranioszakrális terápia
Korunk rohanó, felgyorsult tempójából adódóan olyan életet élünk, mely tele van szorongással és érzelmi zavarokkal. A mindennapos magasfokú stressz következtében a lakosság jelentős része testi, érzelmi tünetekkel küzd.
Ez a hosszasan elhúzódó fokozott fizikai, lelki és idegrendszeri állapot, a fárasztó napi rutin, illetve a különböző traumák a test megfelelő működését akadályozó feszültségeket generálnak, melyek mind fizikai- érzelmi- és mentális téren kóros tüneteket, tünetegyütteseket okozhatnak.
A kranioszakrális terápia kiegyensúlyozza az idegrendszert, és egy mély ellazult állapotot generál, melyben aktíválódni tud a szervezet öngyógyító képessége.
Lényegét tekintve egy nagyon gyengéd manuálterápia, amely elnevezését a koponyáról (cranium) és a keresztcsontról (sacrum) kapta.
Az emberi test kranioszakrális rendszere a koponya és arc csontjait, a keresztcsontot, az agyi-gerincvelői folyadékot, valamint a központi és perifériás idegrendszert, és azt a hártyarendszert (fascia) foglalja magába, mely a test minden területe felé szerteágazik.
Alkalmazási területe sokrétű, és mivel finom érintésen és nyomáson alapszik, ezért minden korosztálynak, újszülött csecsemőktől idős korig segítséget tud nyújtani.
A szükséges kezelések száma sok tényezőtől függ, úgy mind a fizikai-lelki állapottól, attól, hogy az adott probléma mikor alakult ki, illetve a szervezet reagáló/öngyógyító képességétől. Időtartamát tekintve felnőttek esetében 45-60, míg gyermekeknél rövidebb nagyjából 30-40 perc.
Néhány felhasználási terület, a teljesség igénye nélkül:
- legyengült állapot,
- alvászavar
- krónikus fájdalmak
- fejfájás, migrén
- fülészeti problémák
- nyak-,és hátfájdalom
- emésztési zavarok
- fog-, és állkapocsízületi problémák, fogcsikorgatás
- várandósság alatti nehézségek, szülési trauma
- viselkedési problémák
- tanulási nehézség
- kimerültség, szorongás, depresszió
- az érzelmi élet zavarai
- krónikus betegség vagy legyengült állapot után
Kineziológia
Röviden a TEK kineziológia© módszeréről
A transzgenerációsepigenetikus kineziológia mint eszköz, sokrétűen alkalmazható különféle problémák, életbeli elakadások feltárására, majd ezt követően azok megoldására. Az életünk során ért különféle lelki illetve fizikai hatások blokkot hoznak létre bennünk. Ezek a blokkok aztán meghatározzák, hogy életünk folyamán miként reagálunk a külvilág történéseire, miért ismétlődnek események visszatérően, miért nem tudunk továbblépni helyzetekből, megbírkózni nehézségekkel.
A találkozások során a megoldást mindig a kliens belső erőforrásainak aktivizálása jelenti. A transgenerációsepigenetikus kineziológia négy idősíkban, a jelenben, életünk korábbi szakaszában, generiációs síkon és egyéb dimenziós síkban keresi és tárja fel az aktuális probléma gyökerét és segít megoldani azt. Ez a sokrétű megközelítés alkalmas arra, hogy ne csak a saját életünkben felmerülő problémák megoldásához adjon segítséget, de a generációkon keresztül átívelő – transzgenerációs – problémák felfedésére és korrigálására is.